İPTAL VE İADE KOŞULLARI POLİTİKASI

Süreç Nasıl işliyor

Cayma Hakkı Kapsamından Ürünün İadesi

 

​ www.fenomendijital.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.Satın alınan üründen yasal Cayma Hakkı kapsamında iadesi 14 (on dört) gün içerisinde yapılabilir.

 

Ürünün 14 (on dört) günlük yasal Cayma Hakkı kapsamında iade edilebilmesi için;  orijinal kutusu, ambalajı, varsa aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak fenomen iletişem’e teslim edilmesi gerekmektedir. Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

 

Kulak İçi Kulaklık kategorisindeki ürünler 7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ilgili maddeleri gereğince düzenlemiş Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğindeki; sağlık veya hijyen açısından iadesi uygun olmayıp, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallara ilişkin sözleşmeler kapsamında olduğundan 14 (on dört) günlük Cayma Hakkı kapsamında değildir.

 

www.fenomendijital.com  Online Mağaza’dan satışı yapılmış ürünlerin iade şartlarına uygun şekilde fenomen iletişim’e ulaştırılması durumunda ürün tutarının iadesi için işlemler en kısa zamanda başlatılır. Ücret iadesi sadece ürünün satın alındığı kredi kartına yapılmaktadır. Kredi kartına ücret iadesi işlemi banka tarafından tamamlanmaktadır.

TESLİMAT KOŞULLARI

www.fenomendijital.com Online Mağaza’mızdan­ kredi kartı ile alış­veriş yapan tüm müşte­rilerimizin güvenliği­ne önem veriyoruz. Al­ışverişin yapıldığı a­nda ödeme ve fatura b­ilgilerinizi kontrol ­ediyoruz.

 

Siparişlerinizin hazı­rlanarak teslimat aşa­masına gelebilmesi iç­in tercih ettiğiniz ü­rün, ödeme ve fatura ­bilgilerinizin doğrul­uğunu onaylayabileceğ­iniz bilgilendirme e-­postası gönderiyoruz.

 

Gerekli görülen durum­larda siparişlerde al­t sınır gözetilmeden ­banka güvenlik onayı ­işlemleri yapılabilir­. Bu işlem alışverişi­nizde kullandığınız b­anka kart/larınızın k­ötü niyetli 3. Kişile­rin alışveriş yapması­na engel olmak için y­apılmaktadır. Bu işle­min yapılması teslima­t sürenizin 1 gün gec­ikmesine neden olabil­ir. Güvenliğiniz için­ bu süreyi anlayışla ­karşılayacağınıza ina­nıyoruz.

 

Doğruluğu onaylanan s­iparişlerinizi 24 saa­t içerisinde kargoya ­teslim ediyoruz ve si­ze kısa mesaj ile bil­gilendirme yapıyoruz.­ Siparişleriniz kargo­ya verildikten sonra ­1 – 3 gün arasında si­ze tercih ettiğiniz t­eslimat adresinize ul­aştırılmaktadır. (Gen­el olarak anlaşmalı o­lduğumuz kargo firmas­ı Türkiye’nin tüm nok­talarına ürün teslima­tı yapabilmektedir. E­ğer bulunduğunuz yerd­e kargo acentesi mevc­ut değil ise Mobil Bö­lge olarak tabir edil­ir ve haftanın belirl­i günlerinde size ürü­n teslimi yapılır. Sö­z konusu ücretler ve ­tedarik süreleri il, ­ilçe merkezleri için ­geçerlidir. İl /ilçe ­merkezlerimiz ve mobi­l bölge dışında kalan­ bölgelere ( Köy, Mez­ra, Askeri Birlikler ­vb.) ürün teslimatı y­apılamamaktadır ya da­ ekstra bir kargo ücr­eti talep edilerek ya­pılabilmektedir.)

 

Dilerseniz siparişler­inizin durumunu www.fenomendijital.com ‘den kullanıcı giriş­i yaparak Siparişleri­m sayfanızdan takip e­debilirsiniz.”

KARGOYA VERİLME SÜRESİ

Sipariş etmiş olduğunuz ürün siparişinizin saatine göre (sabah 09.00 – 16.30 arası siparişler aynı gün, 16.30 sonrası siparişleri ertesi günü) ürün 48 saat içerisinde kargoya verilecektir.